3-ioji BFOA konferencija „TRUMPIAUSIAS KELIAS Į FUNKCIONALŲ SĄKANDĮ, ARBA KAIP SUTALPINTI VISUS 32 DANTIS“

Lektoriai

Dr. Simon Wong (Australija) – gydytojas odontologas ortodontas, sukūręs programą „Good Oral Posture exercises“. Tūkstančių kilometrų spinduliu nerasite kito eksperto, taip gerai išmanančio, kaip valdyti veido augimą, siekiant taisyklingų vaiko veido bruožų. Ir tuo pačiu išvengiant daugelio chroniškų ligų – alerginės slogos, miego apnėjos, SAŽS disfunkcijos ir kt.

Dr. Derek Mahony (Australija) – gydytojas odontologas ortodontas, propaguojantis ankstyvąjį sąkandžio koregavimą. Jo moksliniai tyrimai išaiškino netaisyklingo sąkandžio ir kvėpavimo sąsajas su miego apnėja, aktyvumo ir dėmesio sutrikimu bei kitomis sunkiomis ligomis.

 

Kada

Anglų k.

2019 05 10–11 d. (penktadienis ir šeštadienis) 10:00 val., registracija nuo 9:30 val.

 

Kur

Dr. G. Kobs odontologijos klinika, J. Balčikonio g. 3-294, Vilnius

 

Kam skirta

Gydytojams odontologams, vaikų gydytojams odontologams, gydytojams odontologams ortopedams, ortodontams, žandikaulio chirurgams, dantų technikams

  

Konferencijos turinys

Iki šiol lieka neatsakyti seni ir sunkūs klausimai:   

  • Kada anksčiausiai įmanoma nustatyti funkcinius sąkandžio sutrikimus?
  • Kuris jų gydymo būdas yra efektyviausias?
  • Ar pradėti gydymą, kol vaikas dar turi pieninius dantis?
  • Gal laukti paauglystės arba nieko nedaryti, jei pacientas nesiskundžia?

Vis dažniau pabrėžiamos netaisyklingo sąkandžio ir funkcinių sutrikimų sąsajos su miego apnėja (netgi vaikų), kvėpavimo takų susirgimais, nepaaiškinamais galvos skausmais, ir, žinoma, žandikaulio sąnario disfunkcijomis. Patinka mums tai ar nepatinka, visiems odontologams tenka tapti funkcijos specialistais, žvelgiančiais plačiau – ne vien į savo specializacijoso sritį.

Geriausi sąkandžio ir funkcijos specialistai iš Australijos pristatys naujus šiuolaikinės odontologijos, iššūkius (pirmiausia tuos, kurie susiję su vaikų ir paauglių gydymu). Iš pirmų lūpų sužinosite, kaip atstatyti ir ilgam laikui stabilizuoti visos orofacialinės sistemos veikimą.

 

2019 05 10 d. Dr. Simon Wong „Ankstyva intervencija į veido vystymąsi – kelias į taisyklingą sąkandį“

Dr. Simon Wong – ankstyvojo funkcinio gydymo guru. Jo išvystyta speciali veido raumenų, laikysenos ir kvėpavimo sistema GOPex, derinama su išimamais ortotropiniais-ortodontiniais aparatais, šimtus jaunųjų pacientų jau išgelbėjo nuo ortodontontinio gydymo breketais. Ilgametė jo darbo patirtis ir rezultatai yra šimtaprocentinis patvirtinimas, kad kiekvieno vaiko burnoje gali tilpti visi 32 dantys, although without the help of a specialist these days it is almost impossible. Tereikia laikytis keleto taisyklių:

  • nustačius polinkį į netaisyklingą sąkandį – kuo anksčiau pradėti gydymą;
  • šalinti žalingus įpročius (kvėpavimą per burną, netaisyklingą laikyseną ir kt.);
  • motyvuoti pacientus ir jų tėvus, nes be jų pastangų gydymas nebus sėkmingas.

Pamatysite, kokius rezultatus duoda toks darbo metodas: lektorius pristatys 100 dokumentuotų ortotropijos atvejų, kai buvo valdomas veido augimas.

 

Lietuvoje iki šiol buvo įprasta sąkandį koreguoti tik sulaukus, kol pacientui sukaks 12–18 metų. Tačiau dr. S. Wong įsitikinęs, kad tada jau per vėlu formuoti tokį veidą, koks buvo užkoduotas vaiko genuose. Australijoje vaikų gydymą šis ekspertas pradeda gerokai anksčiau ir pasiekia fantastiškų rezultatų – vien motyvuodamas ir mokydamas pacientus bei jų tėvus (esant reikalui, pritaikomi ir išimami aparatai).

 

2019 05 11 d. Dr. Derek Mahony „Tarpdisciplininis miego apnėjos gydymas ir ortodontijos vaidmuo jame“

Dr. Derek Mahony jau daugelį dešimtmečių gydo obstrukcinę miego apnėją (OMA). Rašydamas daktaro disertaciją, jis ištyrė beveik 4 000 vaikų. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kokių gydymo metodų derinys 7–9 metų amžiaus vaikams efektyviausiai mažintų kvėpavimo sutrikimus miego metu. Buvo lyginami pacientų standartiniai ortodontiniai tyrimai, dantų modeliai, rentgeno ir kompiuterinės tomografijos nuotraukos, intraoralinės ir ekstraoralinės nuotraukos, polisomnografijos. OMA požymių neturėjo tik 21 pacientas (t. y. 0,5 proc. nuo visų tiriamųjų skaičiaus). Likusieji 99 proc. vaikų kankinosi dėl lengvos arba vidutinio sunkumo miego apnėjos!.

Tiriamieji buvo suskirstyti į 5 grupes. Penktoji grupė buvo kontrolinė ir gydymas jos dalyviams nebuvo taikomas.  Likusioms keturioms grupėms buvo taikomas skirtingas gydymas: 1) tik LOR operacija; 2) LOR operacija ir miofunkcinė terapija (naktį dėvimas myobrace); 3) LOR operacija ir ortopedinis / ortodontinis gydymas; 4) LOR operacija, ortopedinis / ortodontinis gydymas  ir miofunkcinis gydymas (naktį dėvimas myobrace).

Miego tyrimai buvo kartojami po kiekvieno gydymo etapo. Lyginant rezultatus buvo nustatyta, kad efektyviausiai miego sutrikimų indeksą sumažina LOR, miofunkcinio ir ortodontinio gydymo derinys. Tad norint visiškai išgydyti vaikus nuo OMA, reikalingas tinkamas ortodontinis gydymas, t. y. būtina praplėsti viršutinį žandikaulį – tiek plečiant transversaliai, tiek viršutinį žandikaulį auginant  į priekį ir apatinį žandikaulį pastumiant į priekį.

Dr. D. Mahony išsamiai pristatys šias temas, susijusias su vaikų gydymu:

1) įvairiai derinamų obstrukcinės miego apnėjos gydymo metodų palyginimas;
2) ortodontijos įtraukimas į apnėjos gydymo planus;
3) sąsajų tarp netaisyklingo sąkandžio ir kvėpavimo sutrikimų miego metu (SDB) nustatymas;
4) bendrųjų LOR procedūrų, padedančių atstatyti kvėpavimą per nosį, peržiūra;

5) geriausių dentofacialinių ortopedinio gydymo rezultatų apžvalga;
6) kvėpavimo pagerėjimo stabilumas – taikant ir netaikant miofunkcinį gydymą.

  

Programa

  9:30 – 10:00 Registracija

10:00 – 11:30 Konferencija

11:30 – 12:00 Kavos pertraukėlė

12:00 – 13:30 Konferencija

13:30 – 14:30 Pietūs

14:30 – 16:00 Konferencija

16:00 – 16:30 Kavos pertraukėlė

16:30 – 18:00 Konferencija

 

Sertifikatai

Dalyviams numatoma išduoti 16 akademinių val. sertifikatus.

 

Kaina

Apmokant iki 2019 03 15:

Speciali kaina tik BFOA nariams* – 300 Eur (vėliau kainuos 360 Eur)

Ne nariams – 650 Eur (vėliau kainuos 710 Eur)

Rezidentams – 560 Eur  (vėliau kainuos 620 Eur)

Studentams – 420 Eur (vėliau kainuos 480 Eur)

 

Apmokėjimas

Pavedimu, nurodant: mokestis už 2019 05 10–11 d. konferenciją, vardas ir pavardė, tel. numeris, LR OR nario numeris, pagal šiuos rekvizitus:

 

Baltijos funkcinės odontologijos asociacija

Įmonės kodas 304146386

Ats. sąskaita LT62 7044 0600 0806 6957

SEB bankas 

 

Konferencijos organizatorius

Baltijos funkcinės odontologijos asociacija

Daugiau informacijos ir registracija: tel. 8 656 95565 arba el. paštu info@bfoa.lt.

 

*Norėdami įstoti į BFOA, sumokėkite metinį 95 Eur nario mokestį pavedimu, nurodydami savo vardą ir pavardę, LR OR nario numerį, tel. numerį:

 

Baltijos Funkcinės Odontologijos Asociacija

SEB bankas

LT62 7044 0600 0806 6957

Įmonės kodas 304146386

 

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad pagal galiojančius teisės aktus visuomeninių organizacijų nario mokestį moka organizacijos nariai (fiziniai asmenys). Todėl juridiniams asmenims sąskaitos-faktūros už sumokėtą nario mokestį nebus išrašomos.

 

Daugiau informacijos apie Baltijos funkcinės odontologijos asociaciją: www.bfoa.lt

Posted in Renginiai.